BASINDA BİZ

Neden dağlarda kamp yapmıyoruz anne?

KIZIMLA derdim var.
Teknoloji manyağı.
Kova burcu olduğundan mıdır nedir, kafası da eriyor. Benim tam tersim, ben daha evdeki “printer”ı çalıştıramıyorum, bazen Digitürk’te program kaydetmekte bile zorlanıyorum, bana dalga geçerek bakıyor, “O üç romote’un da depesindeki kırmızıya basacaksın, sonar kanalları ayarlayacaksın falan” diyor. İşi gücü iTunes’tan oyun indirmek. Aklı hep yeni oyunlarda, yeni çizgi filmlerde.
Tabii ki belli saatlerde sınırlandırmaya çalışıyorum ama ne mümkün.
Bir de şimdi yaz. Tam özgürlüğünü ilan etmiş durumda.

Şifreleri öğrenebilmek için her türlü numarayı çekiyor. Babaannesini kışkırtıyor. En masum haliyle, “Babamdan şifresini öğrenir misin, çok ihtiyacım var Babaçi” diyor.
Betül Mardin de haliyle, “Evladım ne şifresi?” diyor, Babaçi’nin de benden farkı yok, o da Yay burcu, teknolojiyle arası iyi değil, “Babaçi, sen babama iTunes şifren nedir diye sor ama şifreyi benim istediğimi sakın çaktırma” diyor. Sonra ekliyor, “Ablamınkini öğrensen de olur…”
Anladık bu çağın gerçeği. Anladık bunlar teknolojinin içine doğdu,
Ama bu kadarı da fazla! Ama ha ha ha.
Şahane bir çözüm buldum. Elinden tuttum kampa yazdırdım.
Her sabah Kemer Country’deki Doğa Sporları Kulübü’ne götürüyorum.
Bize biraz uzak ama olsun. İki hafta sürüyor, sabah 9’da başlıyor, 3’te bitiyor.
Ve bingo, bizimki bayıldı! Golf, binicilik, yüzme, basketbol, tennis, doğa sporları, sportif tırmanış, okçuluk, güzel sanatlar, ritim atölyesi ve futbol. Amaç, 4-11 yaş arası çocukları doğa ile tanıştırmak, takım olmayı, birlikte spor yapmayı öğretmek, kamp atmosferini yaşatmak ve eğilimlerini anlayıp, onları o Alana yönlendirmek.
Alya, bir öğleden sonar geldi, “Robin Hood’un yaptığına bayıldım” dedi, okçuluktan söz ediyor. Yeni başlamasına rağmen şimdiden, “Seninle bir gece çadırda yatabilir miyiz” demeye başladı, “Neden dağlara kamp yapmaya gitmedik bu güne kadar!” dedi. Sportif tırmanışı pek sevmiş, çünkü en yükseğe o çıkmış. Ama buna karşılık basketboldan hoşlanmıyor, çünkü tembel, alıştı ya evde oturmaya, koşmayı sevmiyor, ama inşallah alışacak. Kamp, maksimum 64 kişilik.
11 Temmuz-22 Temmuz doldu, yer yok.
Ama yaz bitmeden iki dönem daha var, ilgilenenlere duyurulur.
Greenwood Kampı’ndan söz edip Gökhan Yılmaz’dan söz etmemek olmaz. Bu kamp onun eseri. Doğuştan kampçı. 7 yıldır da Kemer Country’de bu işi yapıyor. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu mezunu, üzerine de Davranış Bilimleri yüksek lisansı yapmış, kamp onun için bir hayat felsefesi, yüzlerce saat size faydalarını anlatabilir. 22 kişilik bir ekiple çalışıyor, artı atçılık, tenis, basketbol gibi branşlar için özel hocaları da var. Biz memnunuz.
Aklınızda olsun.
Ama yani bütün kıyakları ben size yapmayayım!
Siz de bana lütfen, kızımı götürebileceğim ilginç aktivitelerden söz edin. Hayatı sadece bilgisayar önünde geçiren bir çocuk olsun istemiyorum….