SUMMER CAMP (DAY CAMP)'DE SIKÇA SORULAN SORULAR

Merak edilen diğer konularda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli Ailelerimizin ve kampçılarımızın bizlere yönelttiği genel sorulardan yola çıkarak cevaplarımızı bu kısımda paylaşmaktayız. Merak edilen diğer konularda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 • YAŞ GRUPLARI NASILDIR, GRUPLAR NEYE GÖRE DÜZENLENMEKTEDİR ?

  Summer Camp (Day Camp)'a 3 - 12 yaş tüm çocuklar katılabilir. Gruplarımız (3) yaş, (4) yaş - THE LITTLE DISCOVERERS, (5) yaş, (6) yaş, (7) yaş, (8) yaş THE EXPLORERS, (9)yaş, (10)yaş, (11)yaş, (12)yaş, THE PIONEERS olarak ayrılır. Her katılımcı kendi yaş grubu (doğum yılı aynı olan) 6-8 kişilik grupta programına devam eder.

 • PROGRAM VE AKTİVİTELER NELERDİR ?

  Summer Camp (Day Camp)'da amacımız katılımcılara bol bol yaşam deneyimi elde edecekleri etkinlik ve atölye çalışmaları ile buluşturmaktır. Golf, binicilik, yüzme, basketbol, tenis, kampçılık, doğa sporları, sportif tırmanış, ip parkurları (flyfox, maymun köprüsü, kardo ağı) spor etkinliklerinin yanı sıra katılımcılar bilim atölyesi, müzik ve hareket, ritim atölyesi, ekoloji bahçesi, küçük aşçılar, plastik sanatlar, drama ve dans atölyesi çalışmalarına katılırlar.

 • KATILIMCILAR TÜM SPOR VE ATÖLYE ÇALIŞMALARINA KATILIRLAR MI ?

  Summer Camp (Day Camp)'de spor branşları ve atölye çalışmaları yaş gruplarına göre düzenlenmiştir. Her grubun gün içinde takip ettiği farklı bir programı vardır. 2 haftalık Summer Camp (Day Camp) sürecinde katılımcılar programları dahilinde tüm branşları dönüşümlü olarak görmektedirler. Summer Camp (Day Camp) dönemi başlamadan önce grupların programları sizlerle paylaşılacaktır.

 • SAĞLIK İLE İLGİLİ ÖNLEMLERİ NASIL ALIYORSUNUZ ?

  Tüm kampçılarımızın, kamp süresince AIG SİGORTA tarafından Seyahat ve Sporcu Sağlığı kapsamında sigortaları yapılmaktadır. Kampımızda Sağlık Personeli ve Donanımlı Sağlık Ekipmanı bulunmaktadır. Gerekli durumlarda bölgedeki en yakın hastaneye 5 dakika içinde ulaşım sağlanmaktadır. Kamp öncesinde velilere gönderilen Sağlık Formlarında belirtilen alerji (örneğin saman, gıda vb.) ve daha önceden geçirilmiş ameliyat, kırık vb. durumlarda yapılacak branşlarda gerekli önlemler alınmaktadır. Grup koçları katılımcının sağlık durumu ile ilgili önceden bilgilendirilmektedir.Ateş, öksürük, ilaç kullanımı ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir ve veli ile koordinasyonlu bir şekilde öğrencinin takibi sağlanmaktadır.

 • KAYIT OLMAK İÇİN NELER YAPMAMIZ LAZIM ?

  Summer Camp (Day Camp) kayıtları www.greenwoodcamp.com sayfasından online olarak yapılmaktadır. Doldurulan ön kayıt formu bizlere ulaştığında sizlere geri dönüş sağlanmaktadır. Kontenjan doğrultusunda ve kayıt formu doldurma önceliğine göre kayıtlar alınmaktadır. Online Kayıt Formu bizlere ulaştıktan sonra velimize Kayıt - Sağlık Formu, Muvafakatname ve ödeme bilgileri gönderilerek 7 gün içinde ödemenin yapılması ile katılımcının kesin kaydı tamamlanır.

 • YAPTIRDIĞIMIZ KESİN KAYDI İPTAL EDEBİLİYOR MUYUZ ?

  SUMMER CAMP (DAY CAMP) her dönem belirli kontenjanlar ile katılımcı alan özel bir programdır. Katılımcı velimiz, kontenjan doğrultusunda yaptığı ödeme ile kesin kaydını gerçekleştirmiş olur. Yapılan kesin kayıt ve ödeme SUMMER CAMP (DAY CAMP)S tarafından, fors-major (yangın, afet, deprem, sel vb.) ve/veya sağlık problemlerinden kaynaklanmayan, katılımcının faaliyetten ayrılma talebinde, katılımcı velimiz kontenjan hakkından ötürü ödemeyi geri isteme talebinde bulunamaz.

 • SERVİS HİZMETİ VAR MI ?

  Summer Camp (Day Camp)'ın İstanbul merkezi semt ve bölgelerine servis hizmeti bulunmaktadır. Servis hizmeti için Gürsel Turizm ile çalışılmaktadır

 • PROGRAM ARASINDA YEMEK VERİLİYOR MU ?

  Summer Camp (Day Camp)'da yemeklerimiz aşçılarımız tarafından günlük ve taze malzemeler kullanılarak, katılımcıların kalori ve günlük enerji

  ihtiyaçlarına göre özenle hazırlanmaktadır. Yemek menüsü kayıt sonrasında sizler paylaşılmaktadır. Gıda alerjisi olan katılımcılar için alternatif menü seçeneği sunulmaktadır. Katılımcılar sabah kahvaltılarını evlerinde yapıp gelmektedirler.

 • PROGRAM İNGİLİZCE İÇERİKLİ Mİ ?

  Summer Camp (Day Camp) Amerika, Kanada ve İngiltere'de üye bulunduğumuz kurumlardan davetimiz üzerine Türkiye'ye gelen Native Speaker grup koçları katılımcılar gün içinde sürekli ingilizce konuşarak dinlenme, anlama ve konuşma yönünden pratik yapma ortamının içindedirler.Programda sadece grup koçları ile ingilizce konuşulmaktadır.

 • SEVİYE FARKLILIKLARI İLE İLGİLİ NASIL BİR PROGRAM UYGULUYORSUNUZ ?

  Katılımcılar kendi yaşlarına göre gruplandıktan sonra branş eğitmenlerimiz tarafından yaş grubuna uygun içerikte bir program uygulanmaktadır. Katılımcıların grupları düzenlenirken branş bilirlik seviyesi de göz önünde bulundurularak program her grup için kendi içinde değişmektedir.

 • KATILIMCILARIN KİŞİSEL GELİŞİMİNE NASIL DESTEK OLUYORSUNUZ ?

  Summer Camp (Day Camp) olarak Türkiye'de ilk defa Yaz Okullarında başlattığımız PDR (Psikolojik Danışman ve Rehber) uzmanlarınca PDT uygulaması ile katılımcılar spor etkinlikleri ve atölyeler sırasında gözlemlenerek sizlere gelişim raporu sunulmaktadır. Her katılımcının farklı özellikleri olduğunu biliyor ve ekip olarak da bireysel farklılıkları göz ardı etmeden her öğrencinin kendi kişisel gelişimine destek oluyoruz.

 • ÇOCUĞUMUN BAKICI ABLASI PROGRAMA KATILABİLİR Mİ ?

  Summer Camp (Day Camp) katılımcılar için hazırlanmış özel bir programdır. Program esnasında (yüzme, binicilik, sportif tırmanış vb.) etkinliklerde katılımcının yanına gitmek, onun ve diğer çocukların sizi görebileceği şekilde çocuğunuzu izlemek yasaktır. Bu durumda ebeveyni çalışan ve gelme imkanı olmayan katılımcılar etkilenmekte ve grup dinamiği bozulmaktadır. Summer Camp (Day Camp) sadece çocukların katıldığı bir programdır. Ebeveyn ve yardımcı ablalar programa alınmamaktadır.