DENEYİMSEL EĞİTİM

Çocuklar yaparak yaşayarak edindikleri bilgi ve deneyimleri yaşamlarına transfer ederek hayat felsefesi haline getirirler. Örneğin pusula ile orientring çalışması yapan çocuklar doğru rotanın onları farklı bir doğruya götüreceğini ve doğru sonuca ulaşacaklarını görürler. Bunu ileriki yaşamlarına hedeflerine ulaşırken kullanacaklarıdırDeneyimsel Eğitim metodu katılımcıyı merkeze alan pek çok farklı boyuttaki uygulama ve envanteri ile birlikte programlarına katılan katılımcıların karakter özelliklerinden sosyal yaşamına, eğitim düzeyinden iletişim tarzına kadar pek çok yönünü inceliyor, bireysel raporlarını hazırlıyor ve sunuyor.

Uygulamalarımız alanında uzman ve formasyon eğitimi almış sporcular, pedagog ve psikologlar eşliğinde gerçekleşiyor.Aşağıda kullandığımız analiz yöntemlerimizden bazılarının yardımıyla her katılımcıya ulaşabilecek doğru iletişim metotlarını oluşturuyoruz.

Aşağıda kullandığımız analiz yöntemlerimizden bazılarının yardımıyla her katılımcıya ulaşabilecek doğru iletişim metotlarını oluşturuyoruz.

Bu sayede “Sahip olmak, Korunmak, Anlamak” üzerine kurulmuş iç dünyalarına da bir yolculuk yapıyor onları daha iyi tanıyoruz.
Karşılaştığımız problemlere yönelik eğitim programları oluşturuyor, motivasyonları arttıkça programımızı yenileyerek geliştiriyoruz.
Analiz yöntemlerimi oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli nokta Standart Ölçme ve Değerlendirme envanterlerini programımıza dâhil etmemek olmuştur.
Reggio Emilla yaklaşımının rehberliğinde oluşturduğumuz programlarımızda, her çocuğun farklı birey olduğuna ve her çocuğun sadece kendi ile değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bu sebeple, standardize edilmiş ölçme ve değerlendirme envanterlerini analiz yaparken kullanmıyoruz.

Gözleme ve veri toplamaya dayalı analiz yöntemlerimiz, Grup Çalışması
Birebir Görüşmeler
Role Playing
Oyunlar
Veli görüşmesi

Portfolyo Çalışmalarımızın sonunda, katılımcılara kendini değerlendirme fırsatını verirken onlara, ulaşmak istedikleri ideal birey tanımına ulaştıracak yetkinliklere ve becerilere nasıl sahip olabileceklerini de gösteriyoruz.


Bir kez potansiyelini ve düşünce gücünü keşfeden öğrencimiz hayatında artık geriye dönmesi mümkün olmayacak şekilde değişim gerçekleştirmekte ve “farkındalığını” oluşturmaktadır.


Bu sürecin sonunda hatalarıyla yüzleşerek gerekli dersleri çıkarmakta, daha kaliteli ve dolgun bir hayata adım atmaktadır.

Muvaffakatnameyi okudum, onaylıyorum *