DOĞA VE MACERA KAMPI

Amacımız katılımcılara bol bol yaşam deneyimi elde edecekleri etkinlik ve atölye çalışmaları ile buluşturmaktır.


YER VE TARİH

İSVİÇRE / LA TZOUMAZ
2015 Kamp tarihi burada yayınlanacaktır.

YAŞ GRUPLARI

(8-9), (10-12), (13-15)
Gruplar 6-8 kişiliktir.
Doğa Aktiviteleri ve Spor kampımızın eğitici ve eğlence dolu aktivitelerin de ötesinde birçok değeri kendi içinde barındırdığına inanıyoruz. Doğada bilinçlenen kampçılarımızın yaşamları boyunca doğaya saygılı, ekip çalışması içinde uyumlu, yüksek motivasyona sahip, disiplinli, özgüveni yerinde, ahlaklı, dürüst ve sorumluluk sahibi olmalarının yaşamları boyunca teşvik edici yönlerini göreceklerdir. Doğa ve sporun iç içe olduğu kamp zorlu ve macera dolu birçok etkinliği sunarken, kampçılarımız da yaptıkların davranışların yansımalarını ve kendi fiziksel yeterlilikleri işe neler yapabildiklerini, ideal performanslarının ne olduğunu ve nasıl geliştireceklerini öğrenirler ve kendilerini değerlendirme fırsatı bulurlar.

GÜVENLİK VE SAĞLIK

Etkinlikler süresince tesisimizde tam teşekküllü ambulansımız ve sağlık ekibimiz bulunmaktadır. Kamp öncesinde velilere gönderilen Sağlık Formlarında belirtilen alerji (örneğin at, saman vb.) ve daha önceden geçirilmiş ameliyat, kırık vb. durumlarda yapılacak branşlarda gerekli önlemler alınmaktadır. Gün içindeki ateş, öksürük, ilaç kullanımı ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir ve veli ile koordinasyonlu bir şekilde öğrencinin takibi sağlanmaktadır.Bölgede iki üniversite hastanesi mevcuttur.

KATILIMCI ÖZELLİKLERİ

Doğayı seven ve saygı duyan, Doğa aktivitelerindeki heyecanı yaparak ve yaşayarak öğrenmek isteyen, Macera duygusunu doyasıya yaşamayı arzu eden ve yeni sporlar öğrenmek isteyen, Yepyeni dostluklar kurmayı ve yaşatmayı hedefleyen, Ailesinden uzakta kendi sorumluluğunu alabileceğini inanan, Yeni yerler görmek ve tanımak isteyen katılımcılardan oluşmaktadır.

KAMPTA KAZANIMLAR

45'ten fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerle bir araya gelerek farklı kültürleri tanıma, Takım çalışması, işbirliği ve sorumluluk duygularının gelişmesi, Kamp tesisinde ve alanda ağırlıklı konuşma dilinin İngilizce olmasından dolayı anadilinden farklı dilde kendini ifade edebilme özgüveni kazanma, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İngilizce yabancı dillerini öğrenme ve geliştirme.

KAMPIMIZDAKİ DİL EĞİTİMLERİ

Verbier Language School'un deneyimli ve uzman eğitmenleri tarafından kampçılarımız 4 gün boyunca toplam da 8 saat olmak üzere İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil derslerinden istediklerini seçip konuşma, yazma ve anlama becerilerine geliştirecek ya da yeni bir dil öğrenmeye başlayacaklardır.

KAMPIMIZDAKİ DİĞER AKTİVİTELER

Su Sporları
(Kayaking, Waterskii, Wakeboarding, Tubing)
Sportif Aktiviteler
(Futbol, Basketbol, Tenis, Binicilik, Buz Pateni, Olimpiyat Oyunları, Voleybol, Fitness, Jimnastik, Badminton, Masa Tenisi, Golf) Güzel Sanatlar (Resim, Müzik, Modern Dans, El Becerileri, Tiyatro,)

ÖRNEK PROGRAM

07:30-08:00 Gün başlangıcı (Kişisel temizlik)
08:00-08:45 Kahvaltı
09:00-12.00 Sabah Aktiviteleri (Dil dersleri, Su Sporları, Tenis,Golf,İp Parkurları,Futbol vb.)
12:00-13:00 Öğle Yemeği

13:00-17:00 Öğleden Sonra Aktivitelri (Binicilik, Dağ Bisikleti,Kaya Tırmanışı,Buz Pateni, Basketbol vb.)
17:00-17:30 Kek-Meyve-Çay Saati
17:30-18:30 Duş Saati
18:30-19.15 Akşam Yemeği
19:15-20:00 Dinlenme
20:00-22:00 Gece Aktiviteleri (Sinema Gecesi, Buz Pateni,Oyun Gecesi, Disko,Karaoke, Takım Oyunları,Ödül Töreni)
22:00 Odalara Hareket
Yukarıdaki bir günlük tam gün program örneği bulunmaktadır. Öğrenciler 8 kişilik kendi yaş grupları ile program süresince örnek programı gerçekleştirmektedir.


BESLENME

Kampımızdaki yemeklerimiz tesis aşçılarımız tarafından günlük ve taze malzemeler kullanılarak , kalori ve günlük ihityaçlarına göre özenle hazırlanıp (Sabah, öğlen, akşam zengin içerikli açık büfe yemeklerinin yanı sıra, terasta mangal keyfi, pasta ve kek çeşitleriyle 5 çayı) kampçılarımıza sunulacaktır.

KATILIM SERTİFİKASI

Kampımızdaki aktivitelere katılan kampçılarımıza Kamp Arması, GREENWOOD CAMP Tişörtü ve Katılım Sertifikaları verilmektedir. Kamp arması ve sertifikalarla kampçılarımız unutamayacakları anılar ve deneyimlerle dolu geçen yaz tatillerini ileri de hatırlayacaklardır.

KAMPIMIZDAKİ DOĞA AKTİVİTELER

Kampçılık, Dağ Bisikletçiliği, Hiking, Trekking, Orieentring, İpler-Düğümler,
İlk Yardım, Arama-Kurtarma, Survival, Dağcılık, Kaya Tırmanışı, Doğa Fotoğrafçılığı, Doğayı ve Bitki Örtüsünü Tanıma, Canlı Habitatlarını İnceleme

İp Parkurları (Kargo Ağı, Flyfox, Maymun Köprüsü, Lastikli Geçiş, Trapez , İp Köprü, Hazine Avı,)

Kamp Ateşi Eğlenceleri Yetenek Gösterileri, Disko Gecesi, Karaoke, Film Videosu Yapma, La Fureur Oyunu, Sinema Gecesi, Ödül ve Sertifika Gecesi Barbekü Partisi, Fondue Partisi, Çevre Gezileri


GRUP KOÇLARI

Tecrübeli ve kamp deneyimi olan Boğaziçi Üni. Eğitim Fakültesi, Psikoloji, PDR ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü; Koç ve Bilgi Üni. Psikoloji ve Sosyoloji Böl. 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinden ve Native Speaker grup koçlarından oluşmaktadır.

KAMP BÖLGESİ

İsviçre Alplerinin Les For Valles'in merkezinde 1500 metre yükseklikte bulunan La Tzoumaz diğer adıyla Kuzey Verbier ya da Les Mayens de Riddes, Rhone Valley'in tam karşısındadır.
İvsiçre'nin Fransız bölgesinde cezbedici ve huzurlu geleneksel İsviçre Alp kasabasıdır.
Fransız bölgesinde yer almakla birlikte Cenevre'ye 1s30dk, Zürih'e 2s.45dk, Fransa ve İtalya sınırlarına 30dk uzaklıktadır.

KAMP ALANINA ULAŞIM

Kamp alanına İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Cenevre Havalimanı'na THY havayolu ile ulaşılmaktadır.
Cenevre Havalimanı'ndan ise özel otobüslerle Verbier'e karayolu ile 1s.30dk.da ulaşılmaktadır. Dönüş için de yine aynı rotadan İstanbul Atatürk Havalimanı'na THY havayolu ile ulaşılmaktadır.

KAMP TESİSİMİZ VE ÜCRETİ

La Tzoumaz'da konaklayacağımız kamp tesisi sadece kampçıların ve eğitmenlerin konaklayacağı geleneksel İsveç Dağ Evi konseptiden oluşturulmuştur. 1500 metre yükseklikte yer almaktadır. Kampçılarımız iki ya da dört kişilik odalarda konaklayacaklardır. Tesiste sinema salonu, oyun salonu, derslikler, internet odası, Tv odası, konferans ve müzik odası bulunmaktadır.

Ayrıca ferah, büyük, terası ve barbekü alanı olan Rhone Valley'e bakan yemek salonu vardır.
Ücrete vize ve uçak bileti bedeli dâhil değildir.

Muvaffakatnameyi okudum, onaylıyorum *