KAMPLARDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Merak edilen diğer konularda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli Ailelerimizin ve kampçılarımızın bizlere yönelttiği genel sorulardan yola çıkarak cevaplarımızı bu kısımda paylaşmaktayız. Merak edilen diğer konularda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 • KAMPTA SAĞLIK PROBLEMLERİNE KARŞI NASIL BİR ÖNLEM ALDINIZ ?

  Tüm kampçılarımızın, kamp süresince AIG SİGORTA tarafından Seyahat ve Sporcu Sağlığı kapsamında sigortaları yapılmaktadır. Kampımızda Sağlık Personeli ve Donanımlı Sağlık Ekipmanı bulunmaktadır. Gerekli durumlarda bölgedeki en yakın hastaneye 5 dakika içinde ulaşım sağlanmaktadır. Kamp öncesinde velilere gönderilen Sağlık Formlarında belirtilen alerji (örneğin saman, gıda vb.) ve daha önceden geçirilmiş ameliyat, kırık vb. durumlarda yapılacak branşlarda gerekli önlemler alınmaktadır. Grup koçları katılımcının sağlık durumu ile ilgili önceden bilgilendirilmektedir.Ateş, öksürük, ilaç kullanımı ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir ve veli ile koordinasyonlu bir şekilde öğrencinin takibi sağlanmaktadır.

 • KAMPÇILARIMIZ SAĞLIK SİGORTASI YAPILIYOR MU ?

  Kampçılarımızın sigortaları Seyahat ve sporcu sağlığı kapsamında tarafımızdan yapılmaktadır.

 • KAMP TESİSİ HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM ?

  Kamp tesisimiz, programlarımızda belirttiğimiz aktivitelerin yapılabilmesi ve kampçılarımızın kendilerini güvende hissedecekleri yüksek standartlara sahip mekânlardır. Kamp dönemi öncesinde gerekli bilgilerin velilerimiz tarafından takip edilebilmesi için kamp tesisimizin web adresini ve logosunu ana sayfamızda ve diğer sayfalarımızda belirtmekteyiz.

 • KAMP ALANINA ULAŞIMI NASIL SAĞLIYORSUNUZ?

  Yurtdışı kamplarımıza ulaşım THY ile yapılmaktadır. Sörf Kampı, Keşif Programları için de THY ile şehir merkezine ulaşıp, tesis transferini Greenwood kampçıları için tahsis edilmiş otobüslerle sağlamaktayız. Yurtiçi kamplarımızda, kamp alanına ulaşım son model, emniyet kemerli otobüslerle sağlanmaktadır.

 • KAMP LİDERLERİ KİMLERDEN OLUŞUYOR ?

  Grup liderlerimiz birbirinden farklı donanımlara sahip, iyi eğitimli, kampçılarımıza örnek olduğuna inandığımız üniversite öğrencilerinden oluşmaktadır. Branş liderlerimiz ise alanlarında uzman, eğitim sektörü içerisinde deneyimli, kampçılarımıza örnek olduğuna inandığımız profesyonellerden oluşmaktadır.

 • KAMPTA GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ ?

  İstenmeyen durumlara karşın müdahalede bulunması ve kampçılarımızın kendilerini güvende hissetmesi için otel güvenliği dışında güvenlik görevlilerimiz de kampımızda yer alırlar.

 • YEMEK SEÇİMİNDE BESİN DEĞERLERİNE DE ÖNEM VERİLİYOR MU ?

  Kamp süresince kampçılarımızın dengeli beslenmesi için tüm yemekler beslenme uzmanı tarafından günlük kalori değerleri hesaplanarak belirlenir ve tesisimizdeki aşçılarımız tarafından hazırlanır.

 • SORUMLU GRUP LİDERİ DE ODADA KAMPÇILARLA KALACAK MI ?

  Kampçılarımızın daha güvenli ve huzurlu bir ortamda gecelerini geçirmeleri için odalarımız 4-6 kampçımıza 1 grup lideri eşlik edecek şekilde tertip edilmiştir.

 • KAMP SÜRESİNCE ÇOCUĞUM HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM ?

  Kamp süresince kamp merkezimizi arayabilir ve kampçımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca size vereceğimiz kayıt formlarında belirteceğimiz zaman periyotları içerisinde kampçımızın kendisiyle de görüşebilirsiniz. Böylelikle kampçımızın ailesinden uzakta özgüvenini kazanması noktasında sizler de bizlere yardımcı olmuş olacaksınız.

 • KAMPA CEP TELEFONU GETİREBİLİR MİYİZ ?

  Evet, kampa cep telefonu getirilebilir ancak sizlere vereceğimiz kayıt formlarında belirteceğimiz zaman periyotları içerisinde görüşmelere müsaade edilecektir. Onun dışındaki günlerde cep telefonları tarafımızdan toplanarak muhafaza edilecektir.

 • KAMPA ELEKTRONİK EŞYA GETİREBİLİR MİYİZ ?

  Kampımızın başlıca amaçlarından birisi kampçılarımızı elektronik eşyalardan uzaklaştırıp doğayla ve yaşamın kendisiyle bütünleştirmek olduğundan elektronik eşyaların getirilmesini hassasiyetle istemiyoruz.

 • AİLELER OLARAK BİZ DE KAMPA KATILABİLİR MİYİZ?

  Kampçılarımız açısından kampın her günü özgüvenlerini kazanmaları açısından çok önemlidir. Ayrıca kampa tüm kampçılarımızın velileri gelemeyebilir. bu durumda diğer kamçılarımız kendilerini yalnız hissedecektir. ondan dolayıdır ki özel durumlar teşkil etmediği sürece velilerimizin kampa katılmasına izin veremiyoruz.

 • ÇOCUKLARIMIZ KAMPTA PARAYA İHTİYAÇ DUYACAK MI ?

  Kampta öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları Greenwood tarafından karşılanmaktadır. Fakat bazı kampçılarımız dondurma, içecek, sevdiklerine hediye almak vb. harcamalar için paraya gereksinim duymaktadır. Yanlarına almalarını istediğimiz maksimum miktar, kamp öncesinde sizlere dağıtılacak olan kamp bilgilendirme formunda belirtilecektir.

 • BİR DÖNEMDE KAÇ KAMPÇIDAN OLUYOR ?

  Aynı anda kampta bulunan kampçı sayısı en fazla 80–100 öğrenciden oluşmaktadır.

 • ÇOCUĞUM KAMPA YALNIZ KATILACAK. ACABA SIKILIR MI ?

  Kamp yönetimi tarafından gruplar, çocuklarımızın yaşlarına ve yapılarına uygun olarak düzenlenecektir. Kamp süresince çocuklarımız birçok kalıcı arkadaşlar edinecek tüm vakitlerini arkadaşlarıyla eğlenceli aktiviteler yaparak ve bilgiler edinerek geçirecektir.

 • ÇOCUĞUM GERİ DÖNMEK İSTERSE NE OLACAK ?

  Kamplarımızda çocuklarımızın uyum sorunu uzman pedagoglarımız tarafından sağlıklı bir şekilde çözülecektir. Herhangi bir olağandışı durumun gerçekleşmesi halinde velimizi kampımıza davet ederek sorunu çözümlemeyi arzu ediyoruz.