İSVİÇRE KAYAK VE SNOWBOARD KAMPI

Her katılımcının farklı özellikleri olduğunu biliyor ve ekip olarak da bireysel farklılıkları göz ardı etmeden her öğrencinin kendi kişisel gelişimine destek oluyoruz.


YER VE TARİH

İSVİÇRE / VERBİER
31 OCAK - 06 ŞUBAT

YAŞ GRUPLARI

(8-9), (10-12), (13-15)
Gruplar 6-8 kişiliktir.
İsviçre Alp'lerinin en büyük kayak alanlarından biri olan Les For Valles'in merkezinde, 1500 metre yükseklikte bulunan Verbier, 4300 m. yükseklikteki Le Grant Combin dağlarının tam karşısında yer almaktadır.
Fransız bölgesi içerisinde yer almakla birlikte Cenevre'ye 1s 45dk, Zürih’e 2s 45dk Fransa ve İtalya sınırlarına 30dk uzaklıktadır.

GÜVENLİK VE SAĞLIK

Verbier'deki tüm kayak yolları titizlikle hazırlanmış olup, tüm dağ ekibi ile anında iletişime geçilmektedir. Tesis içinde bir hemşire, gece bekçisi, 24 saat resepsiyon hizmeti bulunmaktadır.
Herhangi bir kaza ve hastalık durumunda, kampçılar Verbier'de bulunan üç sağlık kliniğine yönlendirilecektir.
Ayrıca bölgede iki üniversite hastanesi mevcut olmakla birlikte acil durumlarda helikopter ile transfer sağlanır.
Kampçılarımız ayrıca "Vize Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası" kapsamında olaşabilecek her türlü kazaya karşı sigortalanmaktadır.

KATILIMCI ÖZELLİKLERİ

Kayak ve Snowboard sporunu seven ve geliştirmek isteyen, Doğayı seven ve saygı duyan, Yepyeni dostluklar kurmayı ve yaşatmayı hedefleyen, Ailesinden uzakta kendi sorumluluğunu alabileceğine inanan,
Yoğun ders programından uzaklaşıp arkadaşlarıyla Kayak ya da Snowboard ve tatil yapmak isteyen katılımcılardan oluşmaktadır.

KAMPTA KAZANIMLAR

45’ten fazla ülkeden gelen öğrencilerle bir araya gelerek farklı kültürleri tanıma imkânı,
Konaklama tesisi içinde ve alanda genel konuşma dilinin İngilizce olması sebebiyle ana dilinden farklı dilde kendini ifade edebilme özgüveni kazanma,
Kayak ve snowboard sporlarını alanında en iyi eğitmenlerden öğrenme ve geliştirme imkanı, Takım çalışması ve sorumluluk bilincinin oluşup gelişmesi

GRUP KOÇLARI VE EĞİTMENLER

Kayak ve Snowboard Eğitimleri, Swiss Ski School'un Anadili Fransızca ve İngilizce olan deneyimli ve alanında uzman eğitmenleri tarafından verilmektedir. Ekibimiz tecrübeli ve kamp deneyimi olan Greenwood Ekibi ve Native Speaker Grup Koçlarından oluşmaktadır. .

KAMP ALANINA ULAŞIM

Kamp alanına, İstanbul Atatürk Havalimanından THY ile Basel Havalimanına ulaşılmaktadır. Özel otobüslerle Verbier’e karayolu ile Basel'den 2.5s, Genevre'den 1.5s içerisinde ulaşılmaktadır.

KAMPIMIZDAKİ DİL EĞİTİMLERİ

Verbier Language School'un deneyimli ve uzman eğitmenleri tarafından kampçılarımız 4 gün boyunca toplam da 8 saat olmak üzere İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil derslerinden istediklerini seçip konuşma, yazma ve anlama becerilerine geliştirecek ya da yeni bir dil öğrenmeye başlayacaklardır.

KAMPIMIZDAKİ DİĞER AKTİVİTELER

Buz Pateni, Disco Gecesi, La Fureur Oyun Gecesi, Sinema Gecesi, Ödül ve Sertifaka Töreni Gecesi, Yüzme, Masa Tenisi, Masa Oyunları, Karnaval Gecesi, Ice-Karting ve dahası...

ÖRNEK PROGRAM

07.45-08.00: Gün Başlangıcı (Kişisel Temizlik)
08.00-08.30: Kahvaltı
09.00-12.00: Kayak ve Snowboard Eğitimi
12.00-13.00: Özel Dağ Restaurantında Öğle Yemeği

13.00-16.00: Kayak ve Snowboard Eğitimi
16.00-16.45: Dinlenme ve Çay Saati, Etkinlik Seçimi
16.45-18.45: Kayak ve Snowboard Sonrası Aktiviteleri (Dil Dersleri, Yüzme, Oyunlar, Trekking, Masa Oyunları vb.)

19.00-20.00: Akşam Yemeği
20.00-22.00: Gece Aktiviteleri (Sinema Gecesi, Buz Pateni, Gece Kayağı, Disko, Ödül ve Sertifika Gecesi)

22.00- : Odalara Hareket Yukarıdaki bir günlük tam gün program örneği bulunmaktadır.

Öğrenciler 8 kişilik kendi yaş grupları ile program süresince örnek programı gerçekleştirmektedir.

BESLENME

Kampımızdaki yemeklerimiz tesis aşçılarımız tarafından günlük ve taze malzemeler kullanılarak ,
kalori ve günlük ihityaçlarına göre özenle hazırlanıp (Sabah, öğlen, akşam zengin içerikli açık büfe yemeklerinin yanı sıra, terasta mangal keyfi, pasta ve kek çeşitleriyle 5 çayı) kampçılarımıza sunulacaktır.KAYAK EKİPMANLARI

Tarafımızdan sağlanan kayak ekipmanlarımız kar ayakkabısı ve/veya snowboard ayakkabısı,
kayak takımı ve/veya snowboard takımından oluşmaktadır. Tüm malzemelerimiz yeni takımlardır.
Kask ve gözlükler katılımcı tarafından tedarik edilmektedir.

KATILIM SERTİFİKASI

Kampımızdaki aktivitelere katılan kampçılarımıza Kamp Arması, Katılım Sertifikaları verilmektedir. Kamp arması ve sertifikalarla kampçılarımız unutamayacakları anılar ve deneyimlerle dolu geçen yaz tatillerini ileri de hatırlayacaklardır.

KAMPIMIZDAKİ EĞİTİMLER

Kampçılar, Swiss Ski School'un Anadili Fransızca, Almanca ve İngilizce olan deneyimli ve alanında uzman eğitmenleri tarafından öğleden önce 3 saat ve öğleden sonra 3 saat olmak üzere; 30 saat kayak ve snowboard eğitimi alacaklardır. Kayak gruplarımız 7 kişiden oluşmaktadır ve her gruba Greenwood ekibinden bir koç eşlik etmektedir.

Kampçı-eğitmen oranının 1/7 olması, kayak eğitmenine her kampçı ile birebir ilgilenme imkânı sunmaktadır.
Her kampçının seviyesine uygun gruplarda (başlangıç, orta ve ileri) tüm kayak ve snowboard derslerinin aynı eğitmen tarafından sürdürüldüğü, hızlı öğrenmenin sağlandığı ve egzersizlerin yoğun olduğu kayak ve snowboard eğitimleri sunulmaktadır.

Katılımcılar yaş ve seviye durumlarına göre uygun pistlerde farklı ülke ve kültürlerden gelen diğer kampçılarla gruplar oluşturarak eğitimlerini almaktadırlar.EĞİTİM PİSTLERİ


450 km.'den fazla kayak alanı ve 4 vadi ile bağlantılı ve birbirleri arasında geçişi olan 100'den fazla lift ile Aralık'tan Nisan'a kadar 3300 metreye kadar kayak imkânı sunmaktadır. Verbier bölgesi 100'den fazla çıkış ile La Tzoumaz ve Bruson, Nendaz, Veysonnaz ve Thyon vadilerine bağlanarak kayak imkanı sunmaktadır.

Ayrıca bölgede 3 başlangıç seviyesi pisti bulunmaktadır. Kampçılar Moulins'ten Mont-Fort bölgesine, Chassoure, Tortin ve Mont-Gele pistlerinde de kayak yapma imkanı bulacaklardır.

KAMP BÖLGESİ

İsviçre Alplerinin Les For Valles'in merkezinde 1500 metre yükseklikte bulunan La Tzoumaz diğer adıyla Kuzey Verbier ya da Les Mayens de Riddes, Rhone Valley'in tam karşısındadır. İvsiçre'nin Fransız bölgesinde cezbedici ve huzurlu geleneksel İsviçre Alp kasabasıdır. Fransız bölgesinde yer almakla birlikte Cenevre'ye 1s30dk, Zürih'e 2s.45dk, Fransa ve İtalya sınırlarına 30dk uzaklıktadır.

KAMP TESİSİMİZ VE ÜCRETİ

Verbier'de konaklayacağımız kamp tesisi 2 geleneksel İsveç Dağ Evi konseptinde oluşturulmuş, 1500 metre yükseklikte yer almaktadır. Kampçılarımız 4 kişilik odalarda konaklayacaklardır. Tesiste sinema salonu, oyun salonu, gece eğlenceleri odası, derslikler, internet odası, kütüphane, şömine odası, konferans odası ve müzik odası bulunmaktadır.
Bizlerle gelmek isteyen katılımcı aileleri, kamp tesisinin çevresinde yer alan Chalet d'Adrien(*****) ve La Cordee des Alpes (*****) otellerinde kendi rezervasyonlarını yaptırtarak konaklayabilirler. Ücrete vize ve uçak bileti bedeli dâhil değildir. Kamp ücreti için lütfen bizleri arayınız.

Muvaffakatnameyi okudum, onaylıyorum *