NEDEN BİZ

30 yılı aşkın kampçılık ve eğitim deneyimlerimiz ile her çocuğun gelişim özelliklerine göre program ve etkinlik ihtiyacını biliyor, amatör ruhumuzu koruyarak profesyonel bakış açımız ve prensiplerimiz ile onların gelişimine destek oluyoruz.

Değerli Ailelerimiz, Çocuğunuzun fiziksel, duygusal, zihinsel, pratik ve sosyal gelişimini tamamlamasına yardımcı olması için herhangi bir kampa veya çalışmaya göndermek istediniz ve bu konuda en deneyimli, ne yaptığını bilen, güvenliğe ve sağlığa önem veren, çocuğunuz hakkındaki geri bildirimi sizlere sağlıklı bir şekilde aktaran, örnek kamp eğitmenlerinin olduğu firmayı arıyorsunuz. Greenwood’u ziyaretinizin temel sebebi de aradığınız konu başlıklarının varlığını tespit etmek.

DENEYİM VE İYİ ORGANİZASYON

30 yılı aşkın kampçılık deneyimlerimizin üzerine inşa ettiğimiz kurumsal çatımız altında kuruluşumuzun üzerinden on dört yılı geride bıraktık. Bu süre içerisinde organizasyon yeteneklerimizi de geliştirdik ve heyecanımızı da korumaya özen gösterdik.

SAĞLIK

Kamplarımıza hareket noktasından başlamak üzere tam teşekküllü ambulansımız ve Paramedik uzmanlarımız bizleri yol boyunca takip etmektedir. Böylece karşılaşacağımız sağlık problemlerine anında önlem alabilmekteyiz. Kamp alanımızda ise günün 24 saati sağlık ekibimiz ve tam teşekküllü ambulansımız bizlerle birlikte olmaktadır. Ayrıca kamplarımızda bulunan paramedik uzmanlarımız kampçılarımıza temel ilk yardım eğitimi de vermektedir. Peki neden paramedik uzmanlar?

Organizasyon boyunca kampçılarımız aktivitelere dağılmaktadır. Paramediklerden oluşan sağlık ekibimiz de öğrenci gruplarımızla birlikte bu etkinliklerimize katılmaktadır. Amacımız herhangi bir durum karşısında anında müdahale şansımızın olması. Sabit, tam teşekkülü sağlık merkezi oluşturmaktansa hareketli ve tam teşekküllü bir sağlık merkezi oluşturmayı tercih ediyoruz. Böylece kamplarımızdaki tüm aktivitelerimiz çok daha güvenli halde geçiyor.

GÜVENLİK

Kamplarımızda tesis güvenlik ekibi dışında GREENWOOD'un görevli güvenlik ekibi de mevcuttur. Yurtdışı ve yatılı kamp programlarımızda kampçılarımıza Seyahat ve Sporcu Sağlığı sigortası yapılmaktadır. Ayrıca gün içerisinde kamplarımızda her 8 kampçımızdan 2 grup lideri sorumlu olmaktadır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Bizlerin ögrenciyi tanımasını,
Yapılan çalışmaların daha nitelikli yapılmasını,
Ögrenciye güçlü ve zayıf oldugu alanlar konusunda geri bildirimi,
Ögrenciye, kendisini nasıl gelistirecegi konusunda geri bildirimi,
Ögrencinin durumu ve gelisimi hakkında ebeveynlerin bilgilenmesine olanak,
Ebeveynlerin daha iyi bir sekilde rehberlik yapmasını saglar.. .
Değerlendirme yaparken en çok üzerinde durduğumuz konu, ideal olan performans durumlarını oluşturmalarında tamamlayıcı bir eğitim programını oluşturabilmektir.

EĞİTİM VE GELİŞTİRME

Uyguladığımız ölçme ve değerlendirmeler sonucunda elde ettiğimiz verilerinde yardımıyla her öğrencimize ulaşabilecek doğru iletişim metodlarını oluşturuyoruz.Bu sayede " Sahip olmak, Korunmak, Anlamak" üzerine kurulumuş iç dünyalarına bir yolculuk yapıyor onları daha iyi tanıyoruz. Karşılaştığımız problemlere yönelik eğitim programları oluşturuyor, motivasyonları artıkça programımızı yeniliyerek geliştiriyoruz.

GERİ BİLDİRİM

Kampçılarımızın ideal performans durumlarını oluşturmalarında onlara destek olacak en önemli kişilerin anne ve babalarının olduğuna inanıyoruz. Bunun içindir ki bizler de kampçılarımız hakkında elde ettiğimiz tüm verileri sağlıklı bir şekilde değerli velilerimize ulaştırıyoruz.