NERGİS YILDIZ

(OPERASYON DİREKTÖRÜ)

(Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Çift Lisans Diploması - Onur Derecesi)

Bebeklik ve erken çocukluk döneminde, kız ve erkek çocuklarda değişiklik gösteren çocuk-anne, çocuk-çevre ilişkilerinden kaynaklanan ve ödipal dönem ile kişilik örgütlenmesinin dönüşememesinin sonuçlarının doğa ile içe içe sunulan zengin etkinlik, doğru rehberlik ve yaklaşımlarla çözümleneceğini savunmaktadır ve çalışmalarını bunun üzerinde sürdürmektedir.

Çeşitli özel eğitim ve okul öncesi kurumlarda staj deneyiminden sonra alternatif eğitime olan ilgisi nedeniyle Forest School (doğada ve açık alanda eğitim) ve Reggio Emilia üzerine çeşitli seminer ve eğitimlere katıldı.

Üniversite lisans eğitimlerinin yanı sıra çocuk ve ergenlerde psikopatoloji ve terapi teknikleri, oyun terapisi, öğrenme ve özel eğitim alanlarında çeşitli eğitimlere, ve 2014 Nisan ayında İtalya'da International Study Group- The Reggio Emilia Approach to Education eğitimine katılmıştır.

Greenwood Yaz Kampları ve İsviçre Kayak ve Snowboard Kampları Program Direktörlüğü Yaptı. Greenwood Summer School Program ve Grup Koçları Direktörlüğü'nü sürdürdü Aynı zamanda Greenwood Ölçme ve Değerlendirme Birimi Direktörlüğü yaptı. Enka Okulları, Hisar Okulları, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Saint Micheal Fransız Lisesi ile yapılan oryantasyon çalışmalarında Operasyon Koordinatörlüğü yaptı.

Türkiye'de ilk olarak Forest School (Orman Okulunu) kurulumundaki Greenwood ekibinde yer aldı ve halen çalışmalarını sürdürmektedir. A Sınıfı Amatör Telsiz Lisans Belgesine sahiptir. 2014 Bahar ayında İtalya'da Reggio Emilia uygulamalı eğitim ve seminerine katılmıştır.

Greenwood Operasyon Direktörlüğü yapmaktadır.