SEVİL ÜNAL

(PROGRAM DİREKTÖRÜ YRD.)

(Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü- Yüksek Onur Derecesi) Çağdaş Drama derneğinden Yaratıcı Drama eğitimi almıştır.

Güzel Konuşma, Vücut Dili ve İkna eğitimi almıştır.

Üniversite lisans eğitimleri boyunca zorunlu dersleri dışında ek olarak hayat boyu gelişim ve drama dersleri almıştır. Gelişimin çocukluktan başladığına, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi teşvik eden etkinliklerle çocukların sosyal, kişisel ve akademik anlamda ilerleme gösterdiklerine inanmaktadır. Bu yüzden çocuklarla eğlenceli vakit geçirerek onlara bu bağlamda artılar kazandırmayı hedeflemektedir.

Bu çalışmalara staj yaptığı okulda “Sosyal Beceri” temalı geliştirdiği grup çalışması programını uygulayarak başlamıştır. Yaz dönemlerinde Çanakkale’de bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gönüllü olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma kulübünün düzenlediği Geleneksel Çocuk Şenliği’nde görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Akran Rehberliği Projesi kapsamında ‘Akran Rehber’ rolü üstlenmektedir. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yürütülen engelli öğrenciler ile sosyal sorumluluk projesinde görev almıştır. Koç Üniversitesi’nde yürütülen Türkiye’de Erken Çocukluk Gelişim Ekolojileri Araştırması’nda asistan olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen Dünya Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresinde gönüllü olarak çalışmış ve çeşitli seminer ve sempozyumlara katılmıştır. Robert Kolej’de staj yapmıştır. Greenwood bünyesinde PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ) çalışmalarını sürdürmektedir.