SÖRF VE YELKEN KAMPI

Yaptığımız faaliyetlerimizde hiç bir zaman heyecanımızı kaybetmeden kampçılarımız için her zaman yeni ve farklı programlar oluşturarak gelişimlerine destek olmaktayız.


YER VE TARİH

İZMİR / ALAÇATI
2015 tarihleri burada açıklanacaktır.

YAŞ GRUPLARI

(8-9), (10-12), (13-15)
Gruplar 6-8 kişiliktir.
Sörf sporu bir denge sporudur, her salise gereken dengelerin en iyi kurulması ile iyi neticelere erişebilecek spor dalıdır. Bu hassas dengelerin denklemleri nelerdir? Bu denklemlerin temelinde tabiatın aerodinamik ve hidrodinamik esasları yatmaktadır. Havanın ve suyun yapısal ilişkisini ve onların şaşmaz kurallarının teorileri arasındaki incelikleri öğrenmek yaşamımızda karşılaştığımız olaylara karşı bakış açımızın kalitesini artıracaktır.

GÜVENLİK VE SAĞLIK

Etkinlikler süresince tesisimizde tam teşekküllü ambulansımız ve sağlık ekibimiz bulunmaktadır. Kamp öncesinde velilere gönderilen Sağlık Formlarında belirtilen alerji (örneğin at, saman vb.) ve daha önceden geçirilmiş ameliyat, kırık vb. durumlarda yapılacak branşlarda gerekli önlemler alınmaktadır. Gün içindeki ateş, öksürük, ilaç kullanımı ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir ve veli ile koordinasyonlu bir şekilde öğrencinin takibi sağlanmaktadır.

KATILIMCI ÖZELLİKLERİ

Sörf sporunu seven ve yeteneklerini geliştirmek isteyen, Yepyeni dostluklar kurmayı ve yaşatmayı hedefleyen, Ailesinden uzakta kendi sorumluluğunu alabileceğine inanan, Yeni deneyimler kazanıp kendi gelişimini sağlamak isteyen, Yoğun ders programından uzaklaşıp arkadaşlarıyla sörf, su sporları, spor ve tatil yapmak isteyen katılımcılardan oluşmaktadır.

BRANŞ KOÇLARI

Beden Eğitimi Bölümlerinin ilgili spor branşlarında eğitimini almış, sporcu geçmişi olan pedagojik formasyonunu tamamlamış mezun veya 4. sınıf öğrencilerden oluşmaktadır.

GRUP KOÇLARI

Boğaziçi Üni. Eğitim Fakültesi, Psikoloji, PDR ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü; Koç ve Bilgi Üni. Psikoloji ve Sosyoloji Böl. 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır.

KAMPIMIZDAKİ YELKEN AKTİVİTELERİ

Yelken ile tanışma Temel ve ileri yelken eğitimleri Karada simülasyon yolu ile alıştırma ve egzersizler Uygulamalı tekne donanımı Rüzgar yönü ve yelken kullanma teknikleri Denizde alıştırmalar Optimist ve Laser 4.7 eğitimler.

KAMPIMIZDA MÜZİK

Geçtiğimiz dönem Yaz Kampımızda olduğu gibi bu kampımızda da Yüksek Sadakat'in başarılı gitaristi Serkan Özgen örnek kişiliğiyle bizlerle birlikte olacaktır.

KAMPIMIZDAKİ DİĞER AKTİVİTELER

Sportif Aktiviteler
Yüzme,Su Eğlenceleri,Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Fitness, Jimnastik, Badminton, Masa Tenisi, Satranç

Kamp Ateşi Eğlenceleri
Yıldızları Tanıma,Yetenek Gösterileri, Gece Yürüyüşleri , Barbekü Partisi, Sinema Gecesi, Çevre Gezileri, Sertifika ve Ödül Töreni, Tekne Turu

ÖRNEK PROGRAM

07:30 – 07:45 Gün başlangıcı (kişisel temizlik)
07:45 – 08:30 Kahvaltı
09:00 – 11:00 Sörf Eğitimi
11:15 – 11:30 Kamp Tesisine Hareket
11:30 – 12:00 Su Sporları
12:00 – 12:45 Öğle Yemeği


12:45 – 13:45 Dinlenme
13:45 – 15:45 Su Sporları
16:00 – 16:30 Kek-Meyve-Çay saati
17:00 – 19:00 Sörf Eğitimi (Pratik)
19:15 – 19:30 Kamp Tesisine Hareket
19:30 – 19:45 Duş Saati
19:45 – 20:30 Akşam Yemeği
21:00 – 22:30 Kamp Ateşi Eğlenceleri
22:30 – Odalara Hareket

Yukarıdaki bir günlük tam gün program örneği bulunmaktadır.

Öğrenciler 8 kişilik kendi yaş grupları ile program süresince örnek programı gerçekleştirmektedir.

BESLENME

Kampımızdaki yemeklerimiz tesis aşçılarımız tarafından günlük ve taze malzemeler kullanılarak, kalori ve günlük ihityaçlarına göre özenle hazırlanıp (Sabah, öğlen, akşam zengin içerikli açık büfe yemeklerinin yanı sıra, terasta mangal keyfi, pasta ve kek çeşitleriyle 5 çayı) kampçılarımıza sunulacaktır.

KATILIM SERTİFİKASI

Kampımızdaki aktivitelere katılan kampçılarımıza Kamp Arması, GREENWOOD CAMP Tişörtü ve Katılım Sertifikaları verilmektedir. Kamp arması ve sertifikalarla kampçılarımız unutamayacakları anılar ve deneyimlerle dolu geçen yaz tatillerini ileri de hatırlayacaklardır.

KAMPIMIZDAKİ SÖRF AKTİVİTELER

Kampçılarımız sörf okulumuzda bulunan eğitimli ve sertifikalı eğitmenlerden her seviyede Windsurf dersi alabileceklerdir.

Kampçılarımız ayrıca en son eğitim teknikleri ve modern sörf ekipmanları ile Windsurf sporunu kolay ve bilinçli bir şekilde öğrenebilecek ya da ilerletebileceklerdir.

Myga sörf okulunun kampçılarımız için basite indirgenmiş ve modernize edilmiş eğitim sistemi ile önce seviye durumları tespit edilecek sonra o seviye için alınması gereken eğitimler verilecektir. "Kampçılarımız seviye durumuna göre aşağıda belirttiğimiz eğitimleri alacaklardır."


1-“BEGINNER” EĞİTİMLERİ
Windsurf sporuna 1. adımdır. Daha evvel bir kaç defa sörf yapmış fakat seviyesinden veya bilgisinden emin olamayan sörf severler için temel teknikleri öğrenmek için "Beginner" seviyesi eğitimleri verilmektedir.


2-“FREERIDE” EĞİTİMLERİ
Windsurf sporunda 2. adımdır. Bu yeni seviyede sörfün önemli 3 aşaması olan trapez kullanmak, ayaklık kullanmak ve hızlanmak, daha büyük yelkenler ve küçük bordlar kullanılmayı öğrenmek için "Freeride" seviyesi eğitimleri verilmektedir.


3-“ADVANCE” EĞİTİMLERİ
Windsurf sporunda 3. adımdır. İleri tekniklere geçiş, su üzerinde hız yapmak, Windsurf sporunun belki de en önemli aşaması olan “Jibe” yani hızlı dönüşleri öğrenmek için "Advance" seviyesi eğitimleri verilmektedir.


4-“PRO” EĞİTİMLERİ
Windsurf sporunda 4. adımdır. Daha iyi Jibe hareketleri ve akrobatik sörf hareketleri öğrenmek için “Pro” seviyesi eğitimleri verilmektedir.KAMP ALANINA ULAŞIM

Kamp alanına ulaşım İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hava yolu ile gerçekleşecektir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan özel araçlarla Alaçatı'ya karadan ulaşım sağlanmaktadır.

KAMP TESİSİMİZ VE ÜCRETİ

Kamp Tesisimiz ALAÇATI MARİNA PALACE
Kamp ücreti için lütfen bizleri arayınız.

Muvaffakatnameyi okudum, onaylıyorum *