WINTER DAY CAMP

Gelişim sürecinde çocuklarımızın ihtiyacı olan zengin içerikli Winter Day Camp programı ile onların özgüven, takım çalışması, iletişim ve birçok yönde sosyal grup içinde gelişip deneyim elde ederek kendi çıkarımlarında bulunacakları imkanları sunmaktayız.


TARİH

26 OCAK - 06 ŞUBAT

YAŞ GRUPLARI

(4), (5), (6), (7-8), (9-10), (11-12) Gruplar 6-8 kişiliktir.
Çocuklara doğa içinde yaparak yaşayarak deneyim ve beceri kazanacakları fırsat ve etkinlikler sunduğumuz Winter Day Camp programımızda, çocuklar kendi potansiyeline ulaşır, merakla ve ilgilyle beslenen deneyimler yaşar, çıkarımlarda bulunur, yapabilirliklerini keşfeder, doğanın bir parçası olur, kendi öğrenme ve gelişimlerinde etkin rol oynarlar. Velilerin tercihine göre İngilizce gruplarda sürdürülen program ile öğrencilerin eğlenirken dil gelişimlerine de destek olmaktayız. Genel anlamda çeşitli akademik çalışmalar ve uzun yıllar süren deneyimlerin sonucu ortaya çıkmış bir dizi test ve kişisel görüşmelere dayanan bu çalışmalarımızda öğrencilerimizin detaylı analizlerini çıkararak gerek aile gerekse okul açısından değerlendirmelerimizi taraflarla paylaşıyoruz.

İNGİLİZCE PROGRAM

Greenwood’un üye bulunduğu, İngiltere, Amerika ve Kanada’da yer alan uluslararası kuruluşlardan davetimiz üzerine Türkiye’ye gelen , Native English Speaker olan, alanında uzman, pedagojik formasyonu tamamlamış, kamp ve çocuklarla deneyimi olan tecrübeli eğitim koçlarından oluşmaktadır. Gün boyunca, sadece "Native English Speaker Grup Koçları" ile İngilizce konuşulan bu programda, katılımcılar yabancı dillerini geliştirme, pratik, konuşma, anlama ve kendini ifade etme becerileri kazanmaktadırlar.

KATILIM SERTİFİKASI

Kampımızdaki aktivitelere katılan kampçılarımıza Kamp Arması, Katılım Sertifikaları verilmektedir. Kamp arması ve sertifikalarla kampçılarımız unutamayacakları anılar ve deneyimlerle dolu geçen yaz tatillerini ileri de hatırlayacaklardır.

GÜVENLİK VE SAĞLIK

Etkinlikler süresince tesisimizde tam teşekküllü ambulansımız ve sağlık ekibimiz bulunmaktadır. Kamp öncesinde velilere gönderilen Sağlık Formlarında belirtilen alerji (örneğin at, saman vb.) ve daha önceden geçirilmiş ameliyat, kırık vb. durumlarda yapılacak branşlarda gerekli önlemler alınmaktadır. Gün içindeki ateş, öksürük, ilaç kullanımı ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir ve veli ile koordinasyonlu bir şekilde öğrencinin takibi sağlanmaktadır.

KATILIMCILAR

Keşfetmedikleri birçok özelliklerinin olduğunu fark edecek ve farkındalıklarını büyük bir özgüvenle geliştireceklerdir. İçlerinde var olan performansı ve potansiyeli görecek, bunu açığa çıkarmak için çaba sarf edeceklerdir. İleride kendilerine gerekli olacak birçok “farklı” yaşam deneyimi elde edeceklerdir.

BRANŞ KOÇLARI

Beden Eğitimi Bölümlerinin ilgili spor branşlarında eğitimini almış, sporcu geçmişi olan pedagojik formasyonunu tamamlamış mezun veya 4. sınıf öğrencilerden oluşmaktadır.

GRUP KOÇLARI

Boğaziçi Üni. Eğitim Fakültesi, Psikoloji, PDR ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü; Koç ve Bilgi Üni. Psikoloji ve Sosyoloji Böl. 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır.

AKTİVİTELER VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Golf, Binicilik, Yüzme, Basketbol, Tenis, Doğa Sporları (İp Parkurları, Fly Fox), Kampçılık, Okçuluk, Fitness For Kids, Güzel Sanatlar, Aşçılık Atölyesi, Ritim Atölyesi, Bilim Atölyesi,Güzel Sanatlar Atölyesi, English Fun Club

BESLENME

Yemek menüsü, günlük ve taze malzemeler kullanılarak, kalori değerleri hesaplanarak, öğrencilerin günlük ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Öğrencilerin gıda ve besin alerjileri göz önünde bulundurularak alternatif ve çeşitliliği bol menü seçeneği sunulmaktadır. Kayıt sırasında lütfen yemek menüsünü rica ediniz.


ULAŞIM

Servis hizmeti Gürsel Turizm tarafından sağlanmaktadır. Her servisin hostes ablası vardır. Öğrencileri evlerinden ve belirtilen teslim noktasından alıp veli tarafından belirtilmiş kişiye teslim etmektedirler. Her bölge için ayrı güzergâh kurulmaktadır ve ayrı servis çıkartılmaktadır. Öğrenciler güzergâhlarına uygun ve yakın servis araçları ile evlerine ulaştırılmaktadır.

ÖRNEK PROGRAM

1.gün
09.45 - 09.55 : Kamp Alanında Toplanma
10.00 - 10.45 : Ritim Atölyesi
11.00 - 11.45 : Binicilik
12.00 - 12.45 : English Fun Club
12.45 - 13.20 : Öğle Yemeği
13.30 - 14.15 : Basketbol
14.30 - 15.15 : Yüzme
15.15 - 15.30 : Kamp Alanından Ayrılma

2.gün 09.45 - 09.55 : Kamp Alanında Toplanma
10.00 - 10.45 : Golf
11.00 - 11.45 : Bilim Atölyesi
12.00 - 12.45 : Fitness For Kids
12.45 - 13.20 : Öğle Yemeği
13.30 - 14.15 : Doğa Sporları
14.30 - 15.15 : Tenis
15.15 - 15.30 : Kamp Alanından Ayrılma

Yukarıdaki iki günlük program bir gruba ait örnek programdır. Her grubun gün içinde farklı rotasyonda takip ettiği programları vardır. Öğrenciler 8 kişilik kendi yaş grupları ile iki hafta boyunca örnek programda yer almayan kampçılık, drama gibi diğer tüm branşları rotasyonlu bir şekilde dolaşmaktadırlar.

Muvaffakatnameyi okudum, onaylıyorum *